Začetnik povzročil hudo nesrečo
Na Ajdovskem se je v soboto proti večeru zgodila huda nesreča, ki jo je povzročil 19-letni voznik. Z avtom je trčil v vozilo, s katerim je nasproti pripeljala starejša voznica. Po trku je ostala ukleščena v avtomobilu. Minuli konec tedna se je na primorskih cestah zgodilo več nesreč, a brez hujših posledic.
Na prehodu za pešce pri novogoriškem nakupovalnem središču je starejši voznik spregledal pešakinjo in trčil vanjo (fotografija je simbolična).
Foto: arhivPRIMORSKA > Reševalci, policisti in gasilci so v soboto okoli 14.20 hiteli proti Dolgi Poljani. Dobili so sporočilo, da je po trku voznica ostala ukleščena v vozilu. Policisti so ugotovili, da je 19-letni voznik z avtom peljal iz Dolge Poljane proti regionalni cesti. Pri eni od hiš je zaradi neprilagojene hitrosti izgubil nadzor nad vozilom in zapeljal na nasprotno stran ceste, po kateri je pravilno pripeljala 74-letna voznica. Reševalci so jo s hudimi poškodbami odpeljali na zdravljenje v šempetrsko bolnišnico, utrpela naj bi poškodbo reber. Policisti so za vozilo mladega voznika začetnika odredili izredni tehnični pregled. Preiskujejo sum kaznivega dejanja povzročitve prometne nezgode iz malomarnosti.
Nesreča se je v soboto zvečer zgodila tudi na cesti med Malimi in Velikimi Žabljami. 30-letni motorist je peljal v smeri proti Velikim Žabljam, v Malih Žabljah pa je v ovinku pri eni od hiš zaradi neprilagojene hitrosti zapeljal preveč v levo in trčil v avto, s katerim se je nasproti pripeljala 46-letna voznica. V nesreči se ni nihče poškodoval, policisti pa so ugotovili, da motorist nima vozniškega dovoljenja. Policisti preverjajo sum kaznivega dejanja nevarne vožnje v cestnem prometu.
Starejši voznik je v soboto okoli 9.30 na prehodu za pešce v bližini enega od novogoriških nakupovalnih središč trčil v žensko. Ko se je s parkirišča vključeval na cesto, je žensko spregledal. Po trku je avto sicer ustavil in izstopil, nato pa je odpeljal naprej. Policisti so ga s pomočjo očividcev kmalu odkrili. Zaradi več prekrškov bodo proti starejšemu vozniku spisali obdolžilni predlog, najbrž pa se bo moral posloviti od vozniškega dovoljenja. Reševalci so pešakinjo oskrbeli, utrpela je več odrgnin.
V petek okoli 19. ure se je 31-letni voznik peljal z avtom po Ankaranski cesti proti trgovskemu centru Park center, tam pa je v križišču izsilil prednost in trčil v avto, s katerim se je pripeljal 63-letni moški. Ta se je v nesreči lažje poškodoval, dobil je udarec v glavo, reševalci so ga odpeljali v bolnišnico.
Ob Jernejevem kanalu na Seči je v petek okoli poldneva padel 59-letni nemški kolesar. Zapeljal je na neutrjeno bankino, nato pa izgubil nadzor nad kolesom in padel. Tudi njega so z reševalnim vozilom odpeljali v bolnišnico, kjer so ugotovili, da se je lažje poškodoval. V petek dopoldne pa je 52-letni voznik pri vzvratnem manevriranju po parkirišču na Markovcu spregledal 78-letnega pešca in trčil vanj. V izolski bolnišnico so ugotovili, da se je tudi pešec lažje poškodoval.