V hali na Srminu zagorelo zaradi varjenja
Policisti še zbirajo informacije in ugotavljajo, ali je šlo pri torkovem požaru proizvodne hale v obrtni coni Srmin za kaznivo dejanje ogrožanja varnosti pri delu. Ugotovili so, da je zagorelo ob varjenju, iskre pa naj bi zanetile vnetljivo barvo.
Požar je v hali izbruhnil zaradi isker, ki so padle na posodo z vnetljivo barvo.
Foto: Fb Pgd HrvatiniSRMIN > S koprske policijske uprave so včeraj sporočili nekaj podrobnosti o torkovem požaru v proizvodni hali v obrtni coni Srmin. V požaru sta se poškodovala dva delavca, stara 43 in 51 let, ki sta sama začela gasiti požar. Oba so reševalci odpeljali v izolsko bolnišnico, tam pa so ugotovili, da sta se lažje poškodovala.
Po prvih podatkih, ki so jih zbrali policisti, je zagorelo ob 11.09 pri varjenju. Eden od delavcev je na višini treh metrov varil kovinsko konstrukcijo, zaradi isker pa je zagorela posoda z vnetljivo barvo. Zaposleni so halo hitro izpraznili, gasilci pa so plamene ukrotili. Na intervenciji so poleg koprskih poklicnih gasilcev sodelovali še njihovi kolegi iz prostovoljnih gasilskih društev Hrvatini, Dekani in Pobegi-Čežarji. V hali je nastala velika škoda, po prvih ocenah se giblje med 50.000 in 100.000 evri.