Otroka na skiroju zapeljala pred avto
Trenutek nepazljivosti 13-letne deklice in njenega sedemletnega bratca se je v petek zvečer v Izoli končal boleče, vendar k sreči brez tragičnih posledic. Na električnem skiroju sta nenadoma zapeljala na prehod za pešce, kjer ju je z avtom zbila 53-letna voznica. Policisti so kaznovali njuna starša. Minuli konec tedna sta se zgodili še dve nesreči, ko sta se na enem skiroju vozila po dva mladostnika.
Otroka sta na brez zaviranja z električnim skirojem zapeljala na prehod za pešce, naravnost pred avto.
Foto: AiKo še ni bilo popolne teme, sta se v petek nekaj minut pred pol deseto uro zvečer po Izoli na električnem skiroju skupaj vozila 13-letna deklica in njen sedemletni bratec. Trinajstletnica je držala za krmilo in upravljala skiro, sedemletnik pa je stal pred njo. Pripeljala sta se po Ulici Prekomorskih brigad in na začetku Drevoreda 1. maja brez zaviranja s pločnika zapeljala na prehod za pešce.
Nesreča je hotela, da je ravno v tistem trenutku z Dantejeve ulice z avtom pripeljala 53-letna voznica iz okolice Izole in pred seboj v hipu zagledala otroka na skiroju. Očitno sta jo presenetila, saj ni utegnila ustaviti avta in ju je zbila na tla. Ob tem sta se otroka lažje poškodovala.
Policisti so krivdo pripisali otrokoma in ugotovili vrsto nepravilnosti, ki sta jih zagrešila. Vozila sta po prehodu za pešce, kar ni dovoljeno, mlajši otrok se na električnem skiroju sploh ne bi smel voziti, na skiroju se tudi ne bi smela voziti oba, med vožnjo nista imela prižganih luči, na skiroju sploh niso delovale zavore, na glavah pa nista nosila čelad. Zaradi opustitve dolžnega nadzora so policisti sešteli kazni za vse prekrške in staršema izdali plačilni nalog.
Minuli konec tedna sta se zgodili še dve podobni nesreči. V nedeljo zgodaj popoldne je po kolesarski stezi z Valete proti Strunjanu z električnim skirojem vozil 15-letnik, na skiroju je bil skupaj z njim še 14-letni deček. Zaradi prehitre vožnje sta padla, pri čemer se je voznik lažje, sopotnik pa huje poškodoval. Policisti bodo zaradi prometne nesreče iz malomarnosti kazensko ovadili 15-letnika.
V nedeljo zvečer je 16-letnik na električnem skiroju peljal po sprehajalni poti med Izolo in Koprom. Med vožnjo se je ozrl nazaj, pri tem zavil v desno in trčil v leseno klopco. Tudi 16-letnik na skiroju ni bil sam, ampak je bil z njim še dve leti starejši prijatelj. Ta je trk in padec preživel brez poškodb, voznik pa se je lažje poškodoval. Za “nagrado” bo moral še na sodišče.