Nekdanja stečajna denar nakazala na svoj račun

Kronika
, posodobljeno: 23. 05. 2026, 5:23

Državno odvetništvo za zdaj ni uspelo s tožbo, ki jo je vložilo proti Mariji Majdi Magdaleni Šantl, nekdanji stečajni upraviteljici družbe Pejo Šampionka, zaradi pol milijona evrov, ki je izpuhtel iz stečajne mase, končati pa bi moral na računu davkarije. Na novogoriškem okrožnem sodišču so pojasnili, da so že dobili pritožbo na sodbo.

Nekdanja stečajna denar nakazala na svoj račun

Zapleten stečajni postopek družbe Pejo Šampionka, ki se je začel pred 17 leti, še ni dobil epiloga.

Foto: Alenka Tratnik

NOVA GORICA • Gre za stransko zgodbo v stečajnem postopku družbe Pejo Šampionka, ki se vleče že približno 17 let. Na novogoriškem okrožnem sodišču se je lani začela in spomladi končala obravnava tožbe, ki jo je proti nekdanji stečajni upraviteljici Mariji Majdi Magdaleni Šantl vložilo državno odvetništvo oziroma finančna uprava. Od nekdanje stečajne upraviteljice v pravdi terjajo približno pol milijona evrov z obrestmi vred.

Si želite prebrati celoten članek?

Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR

Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.

Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.

Powered by 4EGI

Že imate aktivacijsko SMS kodo?

Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.

ALI

Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Postanite naročnik
  1. Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  2. Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
  3. Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.