Na Markovcu zagorel avtobus
Kronika
24. 06. 2026, 13:16
, posodobljeno:
24. 06. 2026, 13:16
Nekaj čez 11. uro je domačine na Markovcu presenetil gost črn dim. Izkazalo se je, da je na avtobusni postaji pri nekdanji trafiki Mojca zagorel mestni avtobus.
Do požara naj bi prišlo zaradi tehnične okvare.
Foto: Radio CaprisKot je prvi poročal portal ObalaPlus, naj bi avtobus vozil iz smeri Kvedrove ulice proti Prisojam, ko je prišlo do tehnične okvare. Voznik naj bi med vožnjo opazil dim pri motorju in avtobus ustavil na prvi avtobusni postaji.
Na avtobusu je bilo po poročanju portala takrat šest potnikov, vsi so vozilo takoj zapustili. Gasilci so kmalu po prihodu na kraj požar pogasili, poškodovanih prav tako ni bilo.
Po navedbah gasilcev naj bi zagorel predvsem zadnji del avtobusa, kjer so motor, električne in druge instalacije. Pojasnili so tudi, da je do požara prišlo zaradi tehnične napake na električni inštalaciji motorja, zato vozniku ni mogoče očitati krivde.
{CURRENT-PAGE} / {ALL-PAGES}
×