Olimpijskega prvaka Bodeja Millerja aretirali zaradi posedovanja drog

Zanimivosti
, posodobljeno: 24. 06. 2026, 9:07

Olimpijski prvak Bode Miller še naprej zanika obtožbe zaradi posedovanja drog. Nekdanjega smučarja iz ZDA so v začetku tega meseca aretirali zaradi posedovanja halucinogenih gob, pri tem se je 48-letnik izrekel za nedolžnega po dveh obtožbah posedovanja drog.

Former alpine ski racer Bode Miller attends the second run of the Women's Giant Slalom event during the FIS Ski Alpine World Cup in Soelden, Austria, on October 23, 2021.,Image: 639395304, License: Rights-managed, Restrictions:, Model Release: no, Credit line: Joe Klamar/AFP/Profimedia

Bode Miller

Foto: Profimedia

BOISE • Policija ga je ustavila na avtocesti v zvezni državi Idaho, je Bode Miller zapisal na instagramu. "Moj prijatelj, ki je bil z mano, je imel pri sebi majhno količino konoplje in pipo za konopljo, česar nisem vedel," je dodal. "S policistom smo v celoti sodelovali. Upam, da bo obtožba zaradi prekrška opuščena, ko bodo dejstva pregledana."

Sodni zapisi ne vsebujejo podrobnosti o okoliščinah Millerjeve aretacije. V izjavi glede suma je namestnik šerifa zapisal, da je pri Millerju našel belo vrečko s 4,1 grama halucinogenih gob iz prodajalne konoplje. Po poročanju ABC News je bil izpuščen proti plačilu varščine v višini 5000 dolarjev, kar je približno 4400 evrov.

Idaho ima stroge zakone o drogah. Vendar pa so v zveznih državah Kolorado in Oregon uporabo omenjenih gob legalizirali v terapevtske namene.

Miller je v času aktivne kariere veljal za enega najbolj drznih alpskih smučarjev. S tveganim in drznim slogom smučanja je osvojil šest olimpijskih medalj, vključno z zlatom v superkombinaciji na igrah v Vancouvru leta 2010.

Osvojil je tudi 33 zmag v svetovnem pokalu in štiri zlate medalje na svetovnem prvenstvu. Njegova zadnja večja tekma je bila na svetovnem prvenstvu leta 2015 v Koloradu, kjer ga je ustavil hud padec v superveleslalomu.