Olimpijske norme kdaj drugič

Nadaljevanje svetovnega prvenstva v sprintu na mirnih vodah v Duisburgu je bilo pomembno predvsem zaradi napredovanj. Finale A na olimpijskih razdaljah namreč še ohranja možnosti za osvojitev olimpijskih kvot v ženskem kajaku na 500 metrov in moškem kajaku na 1000 metrov.

DUISBURG > Toda slovenska predstavnika sta tokrat razočarala. Špela Ponomarenko Janić (na fotografiji), ki ima na tekme v Duisburgu številne lepe spomine, je na 500 metrov prišla le do finala C. 41-letna Koprčanka je odlično startala, proti koncu proge pa so ji pošle moči in v cilju je bila v svoji predtekmovalni skupini šele osma. Še slabši je bil Jošt Zakrajšek, ki bo na 1000 metrov veslal le v finalu D. V še eni olimpijski disciplini sta nastopila Matevž Manfreda in Anže Pikon, v kvalifikacijah kajakaških dvojcev na 500 metrov sta se uvrstila v današnji polfinale. V neolimpijskih disciplinah sta Mia Medved in Rok Šmit v kvalifikacijah mešanih dvojcev na 500 metrov zanesljivo prišla do polfinala. Mia Medved bo na 1000 metrov veslala v finalu B, v današnji polfinale med kajakašicami na 200 metrov pa se je uvrstila tudi Špela Ponomarenko Janić.