Kopitar s tremi podajami pomagal kraljem do nove zmage

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar s svojimi Los Angeles Kings nadaljuje dobre predstave v novi sezoni severnoameriške lige NHL. Kralji so tokrat v gosteh premagali Montreal Canadiens s 4:0, Kopitar pa je k tej zmagi prispeval tri podaje.

MONTREAL > Kopitar, ki je v sezoni pri desetih golih in 14 podajah, je podal pri prvih treh zadetkih, ki sta jih v prvi in drugi tretjini dosegla Drew Doughty ter Quinton Byfield (dva). V zadnji tretjini je končni izid postavil Trevor Moore.

Zmaga kraljev v Montrealu je tudi pomenila 11. zaporedno zmago v gosteh v začetku sezone, kar je rekord v ligi NHL. Do absolutnega rekorda po številu zaporednih gostujočih zmag v katerem koli delu sezone pa jim manjka še ena. Tega lahko izenačijo v noči na nedeljo, ko bodo gostovali pri New York Islanders.