Dornberk je zmagovalec lige v Šempetru

Šport
, posodobljeno: 16. 06. 2026, 11:11

V športnem parku v Šempetru se je zaključila tradicionalna Liga Vitrum v malem nogometu. Zmagala je ekipa Dornberka. Po tekmah 17. Binetovega memoriala v Vrhpolju se je veselilo moštvo domačega Adel sport bara. Že v četrtek se bo začel turnir trojk v Grgarskih Ravnah. Brcali bodo še v Goriših brdih, na Tolminskem in na Škofijah, kjer se začenja kar desetdnevni Futsal summer fest.

Dornberk je zmagovalec lige v Šempetru

Ekipa Dornberka je zmagovalec lige Vitrum v Šempetru.

Foto: Igor Mušič

Po dobrem mesecu dni igranja in osmih turnirjih se je na umetni travi športnega parka v Šempetru zaključila tradicionalna liga Vitrum, kjer tekmujejo petčlanska moštva v malem nogometu. Tekmovanje vodi domači navdušenec za ta šport Mitja Humar - ob podpori lokalnega podjetja Vitrum. Tudi letos je tekmovalo osem moštev z Goriške in spodnje Vipavske doline.

Znanih (v glavnem že veteranskih) obrazov iz nogometnih primorskih ligašev in tretjeligašev ter iz futsala ni manjkalo. Na sinočnjem zaključnem turnirju je bil najbolj opazen član ekipe Mat. Kom, nekdanji državni reprezentant v dvoranskem nogometu in pred 17 let najboljši igralec slovenske lige, Slaviša Goranović. Po zadnjih tekmah rednega dela sta prišla na vrsto boja za odličja. Za bronasto je Mat.Kom po kazenskih strelih s 4:1 ugnal ekipo AKK Šempeter, sledil pa je dobro obiskan in trd finalni boj med Dornberkom in ekipo ŠD Sonce, v kateri so precej znanja pokazali Makedonci, ki živijo pri nas in sestavljajo glavnino Sonca.

Veliko strelov za en gol

Kljub številnih strelom na obeh straneh je padel le en zadetek. Odločilnega za naslov prvaka lige je za Dornberk zadel Sašo Bajc. Makedonci so cel drugi polčas jurišali proti dornberškemu golu, v katerem pa je blestel Januš Štrukelj - po turnirju razglašen za najboljšega vratarja lige. Za najkoristnejšega nogometaša lige je bil izbran član Dornberka (sicer pa tudi odličen nogometaš državnega drugoligaša iz Bilj) Nejc Doplihar. Nagrado za najboljšega strelca je prejel Blagoj Georgijevski iz ŠD Sonce.

Živahno je bilo tudi v Vrhpolju pri Vipavi, kje je domače športno društvo pripravilo 17. Binetov memorial, na katerem se je pomerilo 21 ekip. Gledalci so videli kar 106 golov. Zmagalo je domače moštvo Adel sport bar. V finalu je s 3:1 ugnalo sosede - Socceros iz Vipave. Vrhpoljci so se veselil še dveh posamičnih nagrad. Za najboljšega nogometaša turnirja jo je prejel Rok Rednak, največ golov pa je dal tretji strelec prve državne lige v dvoranskem nogometu (v tem tekmovanju je član Avtocentra Crono Ajdovščina) Franci Perko. Soccerosi se ponašajo z najboljšim vratarjem turnirja Daliborom Petkovićem. Vodstvo tekmovanja je poleg omenjenih v idealno peterko tekmovanja uvrstilo še Aleksandra Bratino iz Adel sport bara in Abela Marca iz moštva Socceros. Bron je osvojil KB team iz Ljubljane, ki je s 3:1 premagal moštvo Jugadores, sestavljeno iz nogometašev iz Slovenske Istre.

Konec tedna je nameraval domači Motošportni klub AKT pripraviti tudi tradicionalni turnir na travnatem igrišču v Opatjem selu, a je tekmovanje zaradi premajhnega števila prijavljenih ekip odpadlo.

Pestro dogajanje

Naslednji turnir v malem nogometu na Primorskem se bo začel že v četrtek ob 19. uri v Grgarskih Ravnah. Domače Turistično društvo Kuk Ravne Bate je organizator že 24. turnirja trojk na domačem asfaltnem igrišču. Tekmovanje se bo nadaljevalo še v petek ob 17. uri. Prijaviti se je mogoče še danes do 20. ure. Prijave in informacije: Jožko, tel. 040/227-038.

Petčlanske ekipe, ki raje igrajo na travi, se bodo lahko odpravile na turnir v Hruševlje v bližini Neblega v Goriških brdih. Organizator je Društvo Njblške mladine. Turnir bo na igrišču Čelo potekal v petek in soboto. Prijave in informacije: Primož, telefon 041/815-097.

V soboto bo Športno društvo Poljubinj iz te vasi pri Tolminu priredilo še turnir trojk. Prijave in informacije: Luka Jarc, telefon 051/826-403.

Živahno bo tudi v Slovenski Istri, kjer se v soboto začenja največji malonogometni turnirski dogodek v letošnji poletni sezoni na Primorskem. To bo četrti Summer futsal fest na Škofijah, kjer je organizator KMN Bronx. Od 20. do 30 junija se bodo v dvorani Burja vrstili turnirji vseh kategorij od najmlajših do veteranov in niti ženski turnir ne bo manjkal. Začeli bodo otroci. V soboto bo tekmovanje ekip U-8 in U-10, v nedeljo pa bodo na igrišču moštva kategorij U-9 in U-11. Prijave in informacije: elektronski naslov info@fcbronx.si in Aleksander Stanič, telefon 031/368-738.