Bistriški gasilci Snežnik povišali za deset metrov
Minulo nedeljo je bistriški gasilec Andrej Benc namesto na 1796 metrih na vrhu Snežnika stal 1806 metrov nad morjem. Pred praznovanjem 140-letnice društva so se ilirskobistriški gasilci minulo nedeljo s štiridelno lestvijo povzpeli na Snežnik, lestev sestavili in na vrh poslali pogumnega gasilca. Veliko praznovanje ob visokem jubileju bistriških gasilcev bo sicer 20. junija.
Minulo nedeljo so bistriški gasilci vrh Snežnika povišali za dobrih deset metrov.
Foto: Saša ZidarILIRSKA BISTRICA > “Podobno akcijo smo naredili že pred 20 leti ob praznovanju 120-letnice društva, zato smo se letos odločili, da bi se spodobilo podvig ponoviti. Takšni dogodki niso le poklon bogati gasilski tradiciji, temveč tudi priložnost za druženje, povezovanje generacij in ohranjanje vrednot, ki naše društvo spremljajo že 140 let,” nam je pred dnevi povedal predsednik prostovoljnega gasilskega društva Ilirska Bistrica Matej Ličan.
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.