Z odpravo enega kaosa so povzročili drugega

Novi režim dostave za koprsko tržnico je vznejevoljil tamkajšnje lastnike trgovin in gostinskih lokalov. Tarnajo, da je urnik, ko sta zapornici dvignjeni, neprijazen do dostavljalcev, ki ga ne morejo upoštevati. V Komunali Koper nasprotno ne vidijo težav in pravijo, da lahko vsakdo prosi za dvig zapornice tudi izven urnika.

 Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Foto: Tomaž Primožič/Fpa

KOPER>“Dostavljalci oziroma lastniki lokalov naj se zglasijo v hišici pri parkiriščih, kjer jim bodo z daljinskim upravljalcem omogočili dostop do zaprtega dela parkirišča na zadnji strani tržnice,” zagotavlja v. d. direktorja Komunale Koper Igor Hrvatin. Dostava je po novem mogoča med 5. in 9. uro ter med 12. in 14. uro. Hrvatin meni, da je časovni razpon dovolj fleksibilen in dodaja, da so o novostih obvestili svet lastnikov lokalov.

Zapornici je Komunala dala namestiti že pred časom zaradi parkirnega kaosa, v katerem so se morali pešci vselej izogibati avtomobilom. Doslej sta bili dvignjeni, ker niso želeli ustvarjati konfliktov z lastniki lokalov.

Izkušnje nekaterih trgovcev pa kažejo drugačno sliko dogajanja za tržnico. V slaščičarni Bonbonček trdijo, da s spremembami niso bili seznanjeni. “Če koga kaj vprašaš, ti pove, da je urnik na označevalni tabli. Velikokrat se je že zgodilo, da smo ob 17. uri prejeli kako hitro pošto iz Italije, zapornica pa je bila spuščena,” opozarja Rebeka Malnar iz Bonbončka. Prepričana je, da bi zapornica lahko bila vsaj v popoldanskem času dvignjena.

Sergij Novak iz ribarnice Delmar se je po pritožbi uspel dogovoriti, da sta z ribiškim kolegom dobila ključ za dvig zapornice, saj ribe dostavljata tudi izven za to določenega urnika, ker sta vezana na prihod ribiških bark in dostavnega tovornjaka.

S težavami trgovcev je seznanjen tudi njihov zastopnik Aleš Lovrenčič iz picerije Štorja, ki pa namiguje, da so za nastale zaplete nekoliko krivi tudi sami. V vseh teh letih niso uspeli urediti zemljiškoknjižnih papirjev, s katerimi bi lahko dokazali, da so tudi lastniki območja, ki ga je zdaj Komunala zaprla z zapornicami, ugotavlja.

“Neurejena razmerja segajo daleč v preteklost, vendar do zdaj še nihče ni hotel zagristi v to kislo jabolko. Vsi vemo, kako delujejo sodišča v Sloveniji. Za takšen pravni zalogaj bi potrebovali veliko denarja in časa, tega pa nihče nima v izobilju,” dodaja Lovrenčič.

NATAŠA HLAJ


Najbolj brano