Mlaka zaudarja in postaja leglo komarjev
Na naše uredništvo je prispelo pismo, v katerem domačini opozarjajo, da se je ob kolesarski stezi, ki pelje od nakupovalnega središča čez glavno krožišče proti središču Nove Gorice, “ugnezdila” greznica.
Greznica ob kolesarski stezi proti centru Nove Gorice očitno nadvse moti domačine.
Foto: Katja ŽeljanNOVA GORICA > “Tam so slovenski Plinovodi pred letom dni obnavljali plinsko postajo. Napeljali so novo napeljavo, zemeljska dela pa izvedli na bolj 'šušmarski način',” so med drugim zapisali. Kot navajajo, so teren, ki se nahaja na skrajnem robu parcele, sicer v lasti Mestne občine Nova Gorica, poglobili, da je nastalo manjše močvirje.
“Žal se to močvirje polni z odtekajočo greznico iz bližnje hiše. Omenjena mlaka zaudarja ter postaja leglo komarjev. Lastnika, Mestno občino Nova Gorica, smo o problemu obvestili februarja letos. Istočasno smo obvestili podjetje Vodovodi in kanalizacija, ki pa tudi ni ničesar ukrenilo. Niti tega ne, da bi se omenjena hiša priklopila na kanalizacijo, kar je sicer zakonsko obvezno,” so še zapisali v omenjenem pismu.
Po njihovem mnenju bi bila rešitev preprosta: pripeljati tri tovornjake zemlje ter teren poravnati v rahlo padajočo lego v smeri Komunale. “To bi sicer morali storiti bodisi lastnik zemljišča bodisi Slovenski plinovodi. Izvajalec bi lahko bila kar Komunala, ki leži 200 metrov naprej,” še trdijo in dodajajo, da je zaudarjajoče močvirje polno komarjev in pravi raj za divje račke.
Za komentar omenjenega pisma smo zaprosili Mestno občino Nova Gorica, kjer so nam povedali, da so s to težavo seznanjeni. “Stanje na terenu smo ponovno preverili. Čakamo na zaključek priklapljanja gornjega objekta na kanalizacijo, nato bomo uredili še zelenico,” napovedujejo.